על מציאת שקט בימים אלה - עוגוט - בריאות | ללא גלוטן | ללא סוכר

על מציאת שקט בימים אלה

לאורך כל חיי עסקתי ועוסק בקשר בין גוף לנפש – היו תקופות שהתמקדתי יותר בגוף והיו תקופות שיותר בנפש.אבל תמיד, חיפשתי את ההשפעה של אחד על השני.

בתקופה לא פשוטה זו בעולם, כאשר נוצר "סדר עולמי חדש", בה חיי כולנו משתנים, וכאשר בישראל המצב עוד יותר מורכב ( כי הרי ישראל תמיד היתה "דרמה קווין" ), אנחנו מחפשים דרכים לשמור על שפיות. לאנשים רבים, פעילות גופנית מספקת חלק גדול משקט זה, אבל יותר ויותר מוצאים שהפעילות, רבה ומגוונת ככל שתהיה, כבר לא מספיק משמעותית ולא מצליחה לייצר את השקט הפנימי. יתרה מכך, אנשים רבים לא מצליחים למצוא את הפניות הנפשית לעסוק בפעילות גופנית בימים אלה, ואז הרעש הפנימי גדול עוד יותר.האם ניתן לעשות משהו בעניין? בוודאי, ועל כך נשוחח היום:

רבים מאיתנו מוטרדים מהרעש האינסופי שאנחנו חשופים לו – חיי היומיום, קשיי פרנסה, מערכות יחסים, חופש הפרט ההולך ודועך ועוד, … כל אלה הם גורמים חיצוניים המרעישים הגורמים למתחים.על מנת להשקיט את הרעש הזה, אנחנו זקוקים לשני סוגים של עבודה:- השקטה של התודעה- השקטה של הגוף
השקטת התודעה לאורך אלפי שנות ההסטוריה האנושית, התפתח כלי תרגול להרגעת תודעה – כלי זה מקובל בפילוסופיות חיים מזרחיות ומערביות כאחד. אני כמובן מדבר על מדיטציה.וכאן, מניח שחלק מכם, ובמיוחד אלה הסובלים מרעשים יותר, שמעתם וניסיתם ורובכם "נכשל" בהטמעת מדיטציה כחלק מהיומיום שלכם.למה נכשלתם? לא באמת נכשלתם, רק שאינכם מבינים את מהות העבודה ולכן הפסקתם. בגדול, קיימים שני סוגים של מדיטציה: – טרנסנדנטלית – מניח שרובכם התנסיתם בדיטציה מסוג זה, בו אתם להתמקד בנקודה \ מנטרה \ מנדלה \ יוגה וכדומה. – התבוננות ( ויפסנא ) – מדיטציה המשלבת הרגעת התודעה והתפתחות אישית על ידי צפייה בחמשבות העוברות דרכינו.

אני ממליץ ומלמד את המדיטציה השנייה. למה? מכיוון שקיים פה גורם של התפתחות אישית והמקל על ההתמדה לאורך זמן
פעילות גופנית ככל שהפעילות מגוונת ומורכבת יותר, כך אנחנו "נאלצים" להתמקד בה, מה שמזכיר מדיטציה מהסוג הראשון.
רוצים ללמוד יותר? מוזמנים ליצור קשר.

בברכת ימים עם שקט פנימי 

רן.

https://www.ronshilon.com/

טעימה על קצה המזלג תוכלו לגלות בקישור המצורף https://did.li/M5gTY

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

three × one =

© 2022 עוגוט – בריאות | ללא גלוטן | ללא סוכר.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן

Scroll Up